Utrudnienia na autostradzie A-4.

Akcje, Aktualności

W dniu 24 sierpnia 2020r., na autostradzie A-4 przebiegającej przez teren naszego powiatu doszło do dwóch kolizji drogowych, które spowodowały zatory i znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.
Najpierw kilka minut przed dziewiątą rano na pasie drogi w kierunku Legnicy, na wysokości miejscowości Sokolniki gm. Udanin doszło do kolizji trzech samochodów: osobowego Volkswagena Passata, dostawczego Mercedesa Sprintera. Nikt spośród siedmiu podróżujących pojazdami osób nie został ranny i nie wymagał udzielenia pomocy. Oba pasy autostrady w kierunku Legnicy zostały zablokowane.
Kilkanaście minut później, na tym samym pasie A-4, w kierunku Legnicy, na wysokości miejscowości Kostomłoty w kolizji uczestniczyły cztery samochody ciężarowe; poszczególne pojazdy z tyłu najeżdżały na poprzedzające pojazdy z przodu. W wyniku tego zdarzenia również doszło do zablokowania drogi w kierunku Legnicy, a łączny korek z obu zdarzeń osiągnął kilka kilometrów, znacznie utrudniając ruch na dolnośląskim odcinku autostrady A-4. W drugiej kolizji również nikt nie został ranny.
Przy likwidacji skutków obu kolizji drogowych wzięło udział łącznie dziewięć zastępów ochrony przeciwpożarowej i trzydziestu trzech strażaków.
Aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, ograniczenie prędkości, oraz unikanie gwałtownego hamowania.

Opracował: Dariusz Domaradzki