Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP za nami. Tradycji stało się zadość.

Aktualności, Informacje dla OSP

W dniu 7 września bieżącego roku na boisku sportowym w Malczycach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu średzkiego. Druhów, zaproszonych gości jak i sympatyków pożarnictwa przywitała deszczowa pogoda, co jest już w Malczycach utartą tradycją. Ze względu na niekorzystną aurę, opady deszczu, w obawie przed kontuzjami zawodników jury podjęło decyzję, że zawody w kategorii seniorów odejmować będą tylko konkurencję ćwiczeń bojowych.
W najmłodszej kategorii florków dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęły drużyny z Kostomłot i Osieka.
Dwie drużyny wystartowały w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 12-15 lat. Zwyciężyła drużyna OSP Rakoszyce przed OSP Gościsław.
W kategorii seniorów (powyżej 18 lat), w zawodach powiatowych sklasyfikowano 6 drużyn. Najlepsza okazała się drużyna OSP z Miękinia, drugie miejsce na podium wywalczyła jednostka z Lutyni, a trzecie druhowie z OSP Cesarzowice. Pewien niedosyt mogą czuć koledzy z Kostomłot, którzy uplasowali się na nielubianym przez sportowców czwartym miejscu, tuż za strefą medalową.
Zawody były jednocześnie zawodami sportowo pożarniczymi drużyn OSP z terenu gminy Malczyce. W zawodach tych w kategorii seniorów wzięły udział trzy drużyny, dla drużyn tych prowadzono odrębną klasyfikację. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Wilczów, kolejne OSP Chomiąża i OSP Malczyce.
Zwycięzcom gratulujemy, życzymy powodzenia i zapraszamy ponownie w przyszłym roku, tym razem na zawody na szczeblu gminnym.

Opracował: Dariusz Domaradzki