Odznaczenia, nominacje strażaków na wyższe stopnie, dyplomy dla wyróżniających się strażaków. W piątek świętowano Dzień Strażaka.

Aktualności

W dniu 10 maja br. na placu przed Komendą Powiatową PSP w Środzie Śląskie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Strażaka w powiecie średzkim, zorganizowana przez  Komendę Powiatową PSP w Środzie Śląskiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej. Na obchody  przybył Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Piotr Grzyb, starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz, przedstawiciele władz gminnych oraz służb, inspekcji i instytucji współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Piotrowi Grzybowi. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy.

Komendant Powiatowy bryg. Marek Wawrejko, w swoim wystąpieniu podziękował za całoroczną służbę, omówił dotychczasowe osiągnięcia, a do zebranych skierował między innymi te słowa: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” to dewiza każdego strażaka, zarówno zawodowego jak i ochotnika, człowieka niebywale odważnego, idącego na ratunek z misją niesienia pomocy. Te cechy i oparte na nich działania doprowadziły do obdarzenia Straży Pożarnej wysokim społecznym zaufaniem, które pozwala naszej formacji na nieustanny rozwój i zapewnienie bezpieczeństwa dla ludzi, mienia i środowiska.

Opracował: Dariusz Domaradzki