Rywalizacja strażaków ochotników.

Aktualności, Informacje dla OSP

W dniu 30 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Jarosławiu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Udanin. Na zaproszenie władz gminnych, oraz druhów z gminy Udanin, zawody obserwował  Komendant Powiatowy  PSP w Środzie Śląskiej bryg. Marek Wawrejko.

 Zawody obejmowały dwie konkurencje, ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą.

W najmłodszej kategorii florków pięć równorzędnych pierwszych miejsc  zajęły drużyny z Ujazdu Górnego, Udanina, Ujazdu Dolnego, Pichorowic i Lusiny.

Tylko jedna drużyna wystartowało w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców w wieku 16-18 lat. Zwyciężyli chłopcy z drużyny OSP Pichorowice.

W kategorii  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców w wieku 12-15 lat brały udział drużyny OSP Lusina i OSP Ujazd Dolny. Minimalnie rzutem na tzw. taśmę okazali się chłopcy z OSP Lusina.

W kategorii seniorów (powyżej 18 lat) sklasyfikowano 7 drużyn. Najlepsza okazała się drużyna OSP z Udanin, drugie miejsce na podium wywalczyła jednostka z Ujazd Górny, a trzecie druhowie z OSP Pichorowice.

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy powodzenia i zapraszamy ponownie w przyszłym roku. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, i wykazały wysokie zaangażowanie i przygotowanie druhów i sprzętu do działań ratowniczo-gaśniczych. Szczególne podziękowania należą się organizatorom druhom z OSP Jarosław za zaangażowanie i przygotowanie terenu płyty boiska, na której odbywały się konkurencje.

Opracował: Dariusz Domaradzki