Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP za nami.

Aktualności

W dniu 16 września bieżącego roku na boisku sportowym w Malczycach  odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu średzkiego. Zawody obejmowały dwie konkurencje, ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą.

W najmłodszej kategorii florków trzy równorzędne pierwsze miejsca zajęły drużyny z Ujazdu Dolnego, Cesarzowic i Lusiny.

Tylko po jednej drużynie wystartowało w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  dziewcząt i chłopców 12-15 lat i chłopców 16-18 lat. Zwyciężyli odpowiednio drużyny OSP Lusina, OSP Malczyce i OSP Chomiąża.

W kategorii seniorów (powyżej 18 lat) sklasyfikowano 11 drużyn. Najlepsza okazała się drużyna OSP z Lutyni, drugie miejsce na podium wywalczyła jednostka z Kostomłot, a trzecie druhowie z OSP Cesarzowice. Pewien niedosyt mogą czuć koledzy z Miękini, uważani za jednego z faworytów, którzy uplasowali się na nielubianym przez sportowców czwartym  miejscu, tuż za strefą medalową.

Zawody na szczeblu powiatowym były jednocześnie  zawodami sportowo pożarniczymi drużyn OSP z terenu gminy Malczyce. W zawodach tych w kategorii seniorów wzięły udział trzy drużyny, dla drużyn tych prowadzono odrębną klasyfikację. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Wilczów, kolejne OSP Malczyce i OSP Rusko.

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy powodzenia i zapraszamy ponownie  w przyszłym roku, tym razem na zawody na szczeblu gminnym.

Opracował: Dariusz Domaradzki