Dzień Strażaka w Środzie Śląskiej. Były awanse, odznaczenia i medale dla strażaków.

Aktualności

W niedzielę 7 maja 2017r. w Środzie Śląskiej odbyły się obchody Dnia Strażaka 2017r., zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Środzie Śląskiej, oraz przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Oprócz licznie zgromadzonych strażaków z całego powiatu średzkiego, zaproszonych gości i mieszkańców, w uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli władz samorządów gminnych, miejskich i powiatowych.


Po nabożeństwie w kościele pw. św. Andrzeja w Środzie Śląskiej strażacy, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac apelowy na Rynku dolnym w Środzie Śląskiej.
Meldunek zastępcy dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Markowi Kamińskiemu złożył dowódca uroczystości mł. bryg. Tomasz Imielski.
Dzień Strażaka stał się też okazją do wręczenia ratownikom złotych, srebrnych i brązowych medali za zasługi dla pożarnictwa. Wręczono również odznaki, dyplomy oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Opracował: Dariusz Domaradzki