500 + km dla Mateusza.

Aktualności

W dniu 30 kwietnia o godz. 17.00 z miejscowości Szarlejka k/Częstochowy wyruszyło czterech rowerzystów, którzy podjęli trudne wyzwanie, aby dojechać do Słupska w 24 godziny. Trasa wynosiła 508 km. A wszystko to dla Naszego kolegi strażaka z JRG 9 we Wrocławiu, który ponad rok temu, podczas akcji ratowniczej miał poważny wypadek i w tej chwili przechodzi rehabilitację.
Wsparcie w tej szczytnej akcji udzielili również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, którzy na odcinku Szczerców – Koło towarzyszyli rowerzystom pokonującym cały dystans. Strażacy w składzie Janusz Bębas, Sławomir Wilczyński, Piotr Ziejka, Paweł Filipczak, Arkadiusz Janik i Tomasz Imielski przejechali ponad 116 km umożliwiając utrzymanie średniej prędkości na wysokim poziomie.
Cieszymy się, że mogliśmy w takiej akcji uczestniczyć a Mateuszowi życzymy udanej rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia.
Słowa uznanie należą się również Naszemu Komendantowi bryg. Markowi Wawrejko, który zapewnił transport dla strażaków i ich rowerów.

Szczegóły akcji można znaleźć na profilu

Opracował: Tomasz Imielski