Ćwiczenia na lodzie.

Aktualności

IMG_0439 (Large)W dniach od 11 do 13 stycznia 2015r. strażacy z poszczególnych zmian służbowych  naszej jednostki uczestniczyli ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym, które odbyły się na zamarzniętym akwenie wodnym Kajaki w Środzie Śląskiej. W ćwiczeniach w dniu 12 stycznia brali także udział koledzy druhowie z OSP Miękinia i OSP Malczyce.


Celem ćwiczeń było m. in.: doskonalenie wykorzystania sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej, taktyka prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym na obszarze zalodzonym,  współdziałanie strażaków PSP i OSP podczas organizacji działań ratowniczych w zakresie ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym.
Podczas zajęć praktycznych doskonalono różne techniki ratowania osób poszkodowanych z zamarzniętego zbiornika wodnego, w razie załamania tafli, oraz sposoby  przemieszczanie osób poszkodowanych na brzeg. W ćwiczeniach korzystano m.in. z drabin nasadkowych, sań lodowych, suchych skafandrów ratowniczych,  rzutek i lin ratowniczych.
Były to pierwsze tego rodzaju ćwiczenia na naszym powiecie.

 

Opracował: Dariusz Domaradzki