„ĆWICZENIA CARGILL 2016”.

Aktualności

       cargill     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, informuję że w dniu 25 czerwca bieżącego roku, na terenie zakładu wytwórni pasz Cargill Poland sp. z o.o. w Ujeździe Dolnym odbędą się międzypowiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe pod krytponimem „CARGILL 2016”.

            W ćwiczeniach wezmą udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Ślaskiej oraz Świdnicy, a  także zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu średzkiego, świdnickiego i jaworskiego.

            Celem ćwiczeń będzie m.in.: sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego Powiatu Średzkiego, w zakresie alarmowania sił i środków, organizacji akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie zakładu produkcyjnego, oraz współdziałanie z powiatami świdnickim i jaworskim, sprawdzenie współdziałania jednostek KSRG z terenu powiatu średzkiego z jednostkami ościennymi z tym z grupami specjalistycznymi, doskonalenie umiejętności dowodzenia na poziomie interwencyjnym i taktycznym.

            Z związku z zaplanowanymi ćwiczeniami oraz dojazdem zastępów biorących w nich udział do punktu koncentracji i punktu przyjęcia sił i środków w dniu 25 czerwca 2015r.,       w godz. 7.30 do 13.30. mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, na drogach dojazdowych oraz w samych  miejscowościach Ujazd Górny i Ujazd Dolny.

            W szczególności należy spodziewać się znacznego ruchu samochodów gaśniczych, także z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych w godz. 7. 30-12.00 w rejonie punktu koncentracji na utwardzonej drodze przy cmentarzu w Ujeździe Górnym, oraz z punktu koncentracji, przy cmentarzu, do zakładu wytwórni pasz w Ujeździe Dolny, oraz w jego okolicy.

            W związku z powyższych organizatory ćwiczeń proszą mieszkańców i użytkowników dróg o zrozumienie i zachowanie ostrożności.

Opracował: Dariusz Domaradzki