Zawody Powiatowe OSP w Sporcie Pożarniczym.

Aktualności, Informacje dla OSP

 IMG_3044

W dniu 11 października 2015 r., na boisku sportowym w Kostomłotach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu średzkiego.

Zmagania obserwowali  członkowie władz wojewódzkich i powiatowych ZOSP RP,   Komendant Powiatowy PSP  w Środzie Śląskiej, Starosta Średzki, wójtowie z Kostomłot, Udanina i  zastępca burmistrza Środy Śląskiej

W zawodach, w czterech kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 14  drużyn z całego powiatu średzkiego.

Zawody obejmowały dwie konkurencje, ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców poniżej 12 lat wystartowała  jedna drużyna z OSP Lusina.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców 12-15 lat najlepsi okazali się chłopcy z OSP Pichorowice; kolejne miejsca zajęli chłopcy z OSP Rakoszyce, OSP Chomiąża i OSP Kostomłoty.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców 16-18 lat wystartowały dwie drużyny, zwyciężyła OSP Pichorowice, przez OSP Paździorno.

W prestiżowej kategorii seniorów męskich drużyn pożarniczych powyżej 18 lat, wystąpiło sześć drużyn, tj. zwycięscy zawodów gminnych z poszczególnych gmin oraz zwycięscy poprzednich  zawodów powiatowych z 2012 r.  Najlepsi okazali się strażacy  z OSP Lutynia, kolejne miejsca zajęli strażacy z jednostek OSP Kostomłoty, Cesarzowice, Miękinia, Ujazd Górny i Wilczków.

Zawody zostały przebiegły w sportowej atmosferze, a szczególne podziękowania należą się  organizatorom  druhom z OSP Kostomłoty za zaangażowanie i przygotowanie  terenu  płyty boiska, na której odbywały się konkurencje.

« 1 z 2 »

Opracował: Dariusz Domaradzki