Wypadek na drodze nr 94.

Akcje, Aktualności
fot1112W dniu 29 czerwca 2015r.  3 zastępy z naszej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej brały udział w udzielaniu pomocy poszkodowanym, oraz usuwaniu skutków wypadku drogowego jaki miał miejsce  na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Błonie gm. Miękinia. W wypadku brały udział samochód osobowy Citroen Xsara, samochód dostawczy Iveco Daily oraz samochód ciężarowy Iveco wraz z naczepą. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było najechanie na tył samochodu osobowego przez kierującego samochodem dostawczym Iveco. Postępowanie w tym zakresie prowadzi średzka policja.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, kierowca – dostawczego Iveco Daily oraz cztery osoby podróżujące osobowym Citroenem, w tym dwoje dzieci. Poszkodowani ci samodzielnie opuścili pojazdy.
Działania ratownicze naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do momentu przybycia zespołów ratownictwa medycznego , odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, oraz  sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.
W działaniach ratowniczych, które trwały ponad trzy godziny,  wzięło udział 9 strażaków z naszej jednostki, oraz strażacy OSP z Miękini i Lutyni, 3 zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz służba drogowa.
fot11123

Opracował: Dariusz Domaradzki