Uroczystość z okazji Dnia Strażaka oraz Konstytucji 3 Maja.

Aktualności

IMG_4143

W dniu 3 maja bieżącego roku  na placu wolności przy kościele św. Andrzeja  Apostoła świętowaliśmy obchody z okazji dnia strażaka oraz konstytucji 3 Maja.

Gospodarzami imprezy byli:  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej   w Środzie Śląskiej, Burmistrz  Środy Śląskiej, oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem, pocztów sztandarowych oraz pododdziałów do kościoła gdzie odbyło się nabożeństwo w intencji strażaków . Dalsza cześć uroczystości odbyła się na placu wolności pod pomnikiem “Żołnierzom  Polskich”  gdzie wręczono  nominacie i odznaczenia.

Stopnie w korpusie aspirantów  otrzymało dwóch strażaków, w korpusie podoficerów trzech strażaków, w korpusie szeregowych dwóch strażaków.

Awanse na wyższe stanowiska otrzymało:  na stanowisko starszego ratownika dwóch strażaków, na stanowisko starszego ratownika kierowcy dwóch strażaków, na stanowisko ratownika  dwóch strażaków, na  stanowisko młodszego ratownika dwóch strażaków. Jeden z funkcjonariuszy został wyróżniony dyplomem  z okazji 25-lecia służby w PSP.

Zarząd ZOSP RP uhonorował medalami ochotników, wśród wyróżnionych byli pracownicy naszej komendy.

W czasie imprezy przygrywała strażacka orkiestra z Lubawki oraz orkiestra ze Środy Śląskiej.

Po uroczystościach na rynku udaliśmy się  do Cesarzowic na piknik.

Opracował: Adam Krzyżanowski