Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 94.

Akcje, Aktualności

IMGP3983W dniu 6 kwietnia 2015r., w drugi dzień Wielkanocy na drodze krajowej nr 94, na wysokości m. Juszczyn, doszło do groźnego wypadku drogowego. W trakcie obfitych opadów śniegu, na śliskiej nawierzchni samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pojazdem podróżowały trzy osoby, dwie z nich znajdowały się w pojeździe, a trzecia – kierowca pojazdu znajdowała się w odl. ok. 20 metrów od pojazdu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Jedną z osób pasażerkę znajdującą się z tyłu pojazdu ewakuowano na zewnątrz (przy pomocy narzędzi hydraulicznych odgięto klapę bagażnika) na noszach typu deska, następnie ratownicy kontynuowali udzielanie pomocy udrażniając drogi oddechowe i prowadzono resuscytację krążeniowo oddechową, po przybyciu lekarza wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego nadal prowadzono reanimację poszkodowanej. Po ok. 30 min lekarz stwierdził zgon poszkodowanej.

Ruch na drodze nr 94 odbywał się wahadłowo.

Pozostałe dwie osoby zostały ciężko ranne i przetransportowane zostały do szpitalnego oddziału ratunkowego we Wrocławiu .

W usuwaniu skutków wypadku brało udział 7 zastępów, łącznie 30 strażaków, trzy zespoły pogotowia  ratunkowego, policja oraz służba drogowa; na miejsce wypadku przybył Komendant Powiatowy PSP w Środzie Śląskiej.

Opracował: Dariusz Domaradzki