Wypadek na drodze krajowej nr 94.

Akcje, Aktualności

IMGP3790W dniu 5 stycznia 2015r., w godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Komorniki, doszło do groźnego wypadku, w którym zderzyły się dwa samochody osobowe, marki BMW i Renault. W wyniku zderzenia, cztery osoby podróżujące pojazdami zostały poszkodowane oraz uwięzione w rozbitych samochodach. Droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana.

Pierwsze czynności ratownicze, polegające na udzielaniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym podjął strażak, mieszkaniec Środy Śląskiej, który będąc po służbie, był świadkiem powyższego wypadku.

Po przyjeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu poszkodowanych z zakleszczonych pojazdów oraz neutralizacja rozlanych płynów eksploatacyjnych wyciekających z pojazdów.

Po uwolnieniu poszkodowanych, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn z pojazdów, dalszą pomoc udzielały im zespoły ratownictwa medycznego.

Straty materialne wyniosły ok. 50 tys. zł, zniszczeniu uległ przód pojazdu BMW oraz Renault.

W działaniach ratowniczych brało udział 4 zastępy PSP i OSP łącznie 18 strażaków, 4 zespoły pogotowania ratunkowego oraz Policja. Działania ratownicze prowadzone przez straż pożarną trwały około 90 minut.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja.

Opracował: Dariusz Domaradzki