Tragiczny wypadek na autostradzie A4.

Akcje, Aktualności

IMGP3681W dniu 27 września br. ok. godz. 6.40 na autostradzie A-4 , na wysokości miejscowości Pichorowice gm. Udanin doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym uczestniczyły cztery pojazdy osobowe.

Na pasie drogi w kierunku Wrocławia na stojący na światłach awaryjnych samochód , uderzył z tyłu nadjeżdżający drugi samochód. W wyniku uderzenia kierowca stojącego samochodu został wyrzucony , na przeciwległy pas autostrady w kierunku Legnicy. Kierowcy jadący z kierunku Legnicy zatrzymali swoje pojazdy. Jeden z kierujących najechał samochodem na tył samochodu stojącego w korku. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł, kierowca jednego z pojazdów. Pozostałe 7 osób podróżujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, łącznie 20 strażaków, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, dokonywali neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z pojazdów oraz zabezpieczyli uszkodzone pojazdy. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy cztery pojazdy, a straty materialne oszacowano na około 80 tys. zł. Droga została zablokowana w obu kierunkach. Przez policję zostały zablokowane wjazdy na autostradę na zjeździe w Jarosławiu i Jarostowie, organizując objazd zablokowanego odcinka.

Opracował: mł. bryg. Dariusz Domaradzki

Opracował: Adam Krzyżanowski