Wręczenie zaświadczeń z ukończonego szkolenia.

Aktualności, Informacje dla OSP

DSC02675W sobotę 29 marca 2014 roku  w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej uroczyście zakończono  szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP realizowane jednoetapowo. W szkoleniu  w okresie od 10 lutego do 15 marca bieżącego roku wzięło udział 30 członków OSP z terenu powiatu, do końca szkolenia dotrwało 19 słuchaczy.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ochotników do sprawnego i bezpiecznego  wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania czynności w ramach zastępu  podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Program szkolenia podstawowego strażaków ratowników  OSP z 2006 roku obejmuje 106 godzin zajęć o charakterze teoretycznym i praktycznym, cześć zajęć teoretycznych realizowano metodą E-learning. Aby ukończyć kurs i otrzymać zaświadczenia, kursanci musieli  pozytywnie przejść test w komorze dymowej, zaliczyć egzaminy  teoretyczny oraz praktyczny.

To już drugie szkolenie jakie odbyło się w naszej Komendzie w tym roku. W  szkoleniu strażaków ratowników część II wzięło udział 10 członków OSP a ukończyło je 7 słuchaczy. Sekcja Operacyjno-Szkoleniowa przygotowuje już kolejne szkolenie, tym razem z zakresu ratownictwa technicznego.

Opracował: Adam Krzyżanowski