Konkurs Plastyczny

Aktualności

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do uczestnictwa w konkursie plastycznym w 2014r.

W 2014r. przeprowadzona zostanie XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 Ideą konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia z jakimi każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu. Temat konkursu w 2014r. będzie dotyczył bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach i zatytułowany będzie: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w twoim domu będzie bezpiecznie”.

         W bieżącej edycji konkursu, zgodnie z regulaminem, nie przewiduje się eliminacji powiatowych i wojewódzkich, wybrane podczas eliminacji szkolnych prace ( w ilości maks. 3 w danej kategorii wiekowej) zainteresowane szkoły  przesyłają bezpośrednio  do Komendy Głównej PSP w Warszawie.

         Z regulaminem konkursu można się zapoznać na stronie internetowej www.straz.gov.pl w zakładce konkursy/konkursy plastyczne/XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego    

regulamin

         Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w powyższym konkursie.

 

 

Opracował: Adam Krzyżanowski